Унікальне правило спілкування для батьків яке поліпшить атмосферу в родині і допоможе налагодити довірливі стосунки з дитиною
Робота, дрібні нагальні проблеми, домашні обов’язки, – усе потребує зусиль, і дуже часто батьки не знаходять часу навіть на звичайну розмову з дитиною. Родинна комунікація обмежується коротким: «Що в школі? Слухався?Вчителька не кричала? Ну добре, тоді йди робити уроки». Дитина звикає до того, що її рідні завжди кудись поспішають і по-справжньому не цікавляться справами свого чада. Це призводить до відчуження, небажання ділитися емоціями, враженнями – й з роками така замкнутість перетворюється у серйозні комплекси.
Проте, попри шалений ритм нашого життя, встигнути насолодитися спілкуванням з дитиною можна. Саме цей факт підтверджує правило «трьох хвилин».
Дотримуючись основних моментів правила «трьох хвилин», можна встановити міцний зв’язок із дитиною, що згодом у майбутньому лише нашаровуватиметься взаємною довірою та підтримкою.
Як працює правило «трьох хвилин»?
• Незалежно від того, звідки ви повернулися – з роботи чи з магазину, поводьте себе так, ніби ви не бачилися тривалий час, а значить, дуже скучили та неймовірно раді, щасливі бачити свого непосиду - обійміть, поцілуйте, злегка погладьте (виберіть прийнятне)
Дуже важливо, щоб у момент обіймів і розмови з дитиною ваші очі залишалися на одному рівні (присядьте, якщо дитина невисока на зріст) – це викличе набагато більшу довіру дитини до вас, ніж звичайна розмова під час приготування вечері.
Саме в перші три хвилини зустрічі дитина готова розповісти про всі свої пригоди, що трапилися з нею протягом дня. Проігнорувавши цей проміжок часу, шанси на відверту розмову різко зменшуються.
Важливо вислухати дитину, а не ставити їй запитання, що цікавлять суто вас, адже часто це стандартні фрази, які звучать у вухах дитини кожен день: «Як справи в школі?», «Ти їв ?», «Ти зробив уроки?» тощо.
Згідно з правилом «трьох хвилин», досить сказати дитині, наскільки ви щасливі, раді її бачити – і вона сама багато про що розповість, особливо про те, що її дійсно наразі цікавить, турбує, непокоїть.
Ви, батьки, обов’язково маєте бути щирими. Лукавість та нещирість розпізнається дітьми відразу, їх неможливо обдурити.
Впроваджувати правило «трьох хвилин» краще з раннього віку, але ніколи не пізно. Тоді дитина буде з нетерпінням чекати вашого повернення, аби поділитися своїми враженнями, пережитими емоціями та можливими проблемами. Це вкрай важливо для неї. В іншому випадку, якщо ігнорувати такі розмови, відмахуючись від них через брак часу або несерйозністю запитання, маленька людинка з часом усвідомлює, що її проблеми нікому не потрібні та припинить їх озвучувати, замкнувшись у собі. А це призведе до сварок, непорозумінь і обману, особливо у підлітковому віці.
ПАМ”ЯТАЙТЕ! Важлива не кількість часу, а емоційна близькість. Іноді кілька хвилин душевної бесіди означають для дитини набагато більше, ніж цілий день, проведений разом з вами, якщо думками в цей час ви були в іншому місці. Те, що ми весь час поспішаємо і стурбовані, точно не зробить наших дітей щасливими, навіть якщо ми вважаємо, що робимо це заради них і їхнього добробуту.