Сезонні захворювання
Сезонні захворювання
Із настанням холодної пори майже кожен із нас зустрічається із тими чи іншими застудними проявами: нежить, кашель, біль у горлі й підвищена температура, на жаль,часті супутники людини в холодну пору. Зниження температури повітря, вітри призводять до переохолодження організму, від чого падає імунний захист, що у свою чергу призводить до гострих респіраторних вірусних захворювань.
Взимку, звичайно, змінюється і харчування людини: зменшується кількість продуктів, що є джерелом вітаміну С і багатьох інших активних сполук, що також знижує захисні властивості організму. Крім того, зима – це період супроводжується стресами, які також негативно відбиваються на стані імунної системи. Застуда може стати серйозною перешкодою для людини, погіршити якість її життя, і не дає їй можливості нормально виконувати свої трудові зобов’язання. Тому будь-яке захворювання завжди краще і дешевше попередити, аніж лікувати.Щоб не сталося перевитрати енергії, потрібно дотримуватися режиму праці та відпочинку. Окрему увагу приділіть сну – не менше 7-8 годин на добу. Саме під час сну нормалізується робота імунної системи і активно відновлюється робота всіх органів і систем. Організм, якому систематично не вистачає сну , більш вразливий до вірусних та бактеріальних інфекцій, тому такі люди частіше за інших застуджуються.
Раціон харчування в зимовий період повинен різноманітним. Віддавайте переваги продуктам, в яких міститься велика кількість вітамінів, мінералів та інших корисних речовин. Включайте в меню рибу, яйця, м’ясо, кисломолочні продукти, свіжі овочі та фрукти. Корисними будуть настої шипшини і трав’яні чаї.
Зволожене повітря допомагає знищити вірус в опалюваних приміщеннях повітря пересушене, відповідно пересушується і слизова оболонка носа, що істотно полегшує вірусу проникнення в дихальні шляхи. Тому, щоб знизити ймовірність зараження, часто провітрюйте приміщення та зволожуйте його .
Прогулянки на свіжому повітрі
Часті прогулянки на свіжому повітрі сприяють зміцненню імунітету. Тому незважаючи на погоду, виділіть годину чи пів для прогулянки.
Кілька порад, щоб не захворіти
· Перед виходом на вулицю одягайтеся відповідно до погоди.
· Не допускайте переохолоджень організму, особливо це стосується горла й ніг.
· Обов’язково снідайте, оскільки їжа, переварюючись, виділяє тепло, що зігріває організм зсередини.
· У транспорті та інших громадських місцях намагайтеся триматися подалі від тих, хто чхає або кашляє.
· Прийшовши додому мийте ретельно руки з милом.
· Збільшіть у своєму раціоні кількість фруктів і овочів, вони необхідні організму для обміну речовин.
· Уникайте стресів, оскільки вони негативно позначаються на імунітеті.
· Намагайтеся провітрювати приміщення хоча б по 5 хвилин щогодини.
Будьте здорові!Бережіть себе!