Поради батькам у вихованні підлітків

01.02.2022 14:33

Поради батькам у вихованні підлітків і налагодженні зв’язку з ними

 

1 . Інтерес

 

З’ясуйте , що подобається вашій дитині. Коли ваш підліток був маленьким, можна було знайти щось, чим  би з ним займатися. Але коли він/вона дорослішають, вам доведеться докласти додаткових старань , аби довідатися , що подобається вашим дітям.

 Можливо , це не просто, але здатність співвідносити  схильності й антипатії вашої дитини  є важливою частиною побудови відкритих стосунків з нею.

       Пам’ятайте: щоб бути гарними батьками вам також потрібно бути гарними друзями.

2. Строгість

 

Чимало підлітків пручаються правилам і обмеженням. Вони думають, що дорослі, що можуть про себе подбати. Але підліткам усе ще потрібні обмеження. З новими бажаннями вони можуть заподіяти собі шкоди, якщо не стримуватимуть себе відповідальністю.

    Дайте зрозуміти вашій дитині, що в неї буде більше волі, але при цьому більше відповідальності.  Воля без відповідальності безглузда.

    Вам варто допомогти своїй дитині вчитися планувати події наперед. Ви не повинні  робити це за підлітка ; просто спрямуйте його.

3. Спілкуйтеся щодня

 

Щоденне спілкування (не повчання і нотації) є важливим для підтримки відкритості між вами. Ваша дитина  буде розкутішою, довірятиме вам, якщо ви спілкуватиметеся з нею щодня. Довіра грунтується на практиці.  Її можна здобувати тільки на багатогранних відноси. Це дуже важливий фактор, тому що підлітки почуваються комфортніше з батьками, які активно залучені  в їхнє життя.  Інакше підлітки можуть звернутися до ненадійних однолітків за порадою або настановами.  Дуже важливо, щоб батьки надавали їм керівництво й турботу, що їм так потрібно.

     Підлітковий вік триває не вічно, тому не треба зациклюватися на тому, що ваша дитина завжди залишиться важким підлітком. Натомість допоможіть дитині впоратися з її проблемами і стати відповідальним дорослим.

 

 

4. Терпіння

 

Коли йдеться про виховання підлітка, ваше терпіння дуже важливе. Бути терплячим важко, тому ви захочете побачити результати негайно. Але у більшості випадків вашій дитині просто необхідно перерости таку поведінку.

Знайдіть в собі терпіння, сили, мудрість та   керуйте ситуацією

 

5. Упереджувальний підхід

 

         Тільки –но ви помітили , що в дитини з’явилися проблеми, вам необхідно починати діяти негайно.  Негайний початок дій покаже підлітку, що ви не збираєтеся сидіти , склавши руки, й дозволити йому займатися речами, які ви не схвалюєте. Упереджувальний підхід  може скоротити глибину і тривалість проблем вашого підлітка.